A közel két éve elhunyt, Ferenczy Noémi-díjas ötvös- és üvegművész munkáiból nyílik gyűjteményes kiállítás 2025. november 19-én 17 órakor a Pécsi Galériában. A sokak által jól ismert pécsi művész habitusa, sajátos jelensége csak sejtette azt a kivételes tehetséget, amelynek köszönhetően báránytetői műhelyének magányos csendjében egy rendkívül gazdag életművet hozott létre és hagyott hátra. A tárlaton e különleges művész fém, üveg, zománc és grafikai munkáiból válogatott anyag próbálja reprezentálni lírai gondolatiságának és munkamódszerének sokféleségét.
A vendégeket köszönti: Marsalkó Péter kulturális tanácsnok
A kiállítást megnyitja: László Kyra üvegművész, a kiállítás kurátora
A kiállítás 2025. december 20-ig tekinthető meg.


