Bánkövi Gyula és Balogh Máté Erkel-díjas zeneszerzők a magyar és európai kortárs zenei élet elismert és foglalkoztatott komponistái. Bár különböző generációkat képviselnek, már nem először rendeznek közös szerzői estet. A dunaújvárosi „bölcsőn” kívül közös bennük a konkrét irodalmi művekre való gyakori utalás, lírai megfogalmazásmód, kísérletező hajlam.
Mostani koncertjükön Puskin-, Kipling-, József Attila-, Esterházy Péter- és Fehér Renátó-feldolgozások hangzanak el hangszeres kísérettel. Az egyes műveket a szerzők felolvasásai, illetve bevezetői tagolják.
Közreműködnek a szerzők, valamint:
Molnár Anna – mezzo-szoprán
a Weiner Ensemble (művészeti vezető: Pálfi Csaba), amelynek tagjai:
Sziroczák-Bán Annamária – fuvola
Baksai Réka – hegedű
Balogh-Jámbor Janka – cselló
Dani Imre – zongora
Műsor:
Bánkövi: Álom az álomban
Balogh: Fiatal asszonyok éneke
Bánkövi: Álom és valóság
Balogh: 7 Ant(hem)s – Hommage a P. Esterházy
Bánkövi: Jégbe zárt fájdalom
Balogh: Fehér-dal
Bánkövi: Két dal Puskin verseire
Balogh: Kipling’s Speech
A program megvalósulását támogatja a Nemzeti Kulturális Alap.


