Pécsi Ércbányász Fúvószenekar Pécs egyik neves fúvószenekara, amely évente két (tavaszi és őszi) házi hangversenyt ad. Ezen felül rendszeresen játszanak itthon és külföldön is fesztiválokon, rendezvényeken.
Az amatőr fúvószenekar 1957-ben, az akkori Pécsi Uránércbánya Vállalaton belül alakult meg, volt katonazenészek közreműködésével. A kezdeti időszakot követően 1961-től a zenekar rendszeres résztvevője lett a fúvószenei rendezvényeknek, s repertoárját igényes zeneművekkel gazdagította. E korszakot Tölgyessy Tibor neve fémjelzi, ő 11 éven át (1959-1970), nyugdíjba vonulásáig volt a zenekar karnagya. Az első igazi siker is az ő nevéhez fűződik: 1968-ban „Aranylant” minősítést érdemelt ki a zenekar a Siklósi Fúvószenei Fesztiválon.
A koncertre a belépés díjtalan.


