Az egykori szálló épületében 2009-ben kialakított galéria sorsa sokáig kétséges volt, miután nem volt állandó gazdája. A PTE Művészeti Kar és az Általános Orvostudományi Kar összefogásával éledt újjá a nagy múltú, ám hányatott sorsú Nádor Szálló épülete.
Az eredeti terv egy olyan galéria kialakítása és fenntartása volt, amely elsősorban a művészeti kar és az orvoskar diákjai, dolgozói számára szolgál kiállítótérként, ám mindez azóta továbbfejlődött: a galéria egyben közösségi térként is üzemel, és nem titkolt célja, hogy a egyetemistákon felül a városlakókat is megszólítsa, ugyanis Pécsen a Nádor életben tartása és megmentése közérdek is.