Az idén 50 éves Oláh Kálmán, a
hazai jazzélet emblematikus figurája tölti meg először élettel a Zsolnay Negyed
E78-as Koncerttermét. A Metronóm Jazz Klub keretében május 20-án hallható az Oláh
Kálmán ’50 és fiai című koncert.
Újra elindítják a Pirogránit
Esték című szabadtéri programsorozatot a Zsolnay Negyed Pirogránit udvarán.
Ráadásul a tavalyi nagy sikerre való tekintettel újra fényfestés színesíti az
előadásokat, és ha hűvös az este, piknikpokrócokkal melegedhetnek a résztvevők.
Májusban egyből 3 egymást
követő napon élvezheti a közönség a kultúra felemelő erejét a legváltozatosabb
stílusok között kalandozva!
Május 21-én a Pop Swing
& Soul koncerten Falusi Mariann, Szűcs Gabi és Váci Eszter varázsolja el
a közönséget.
Május 22-én, a Karinthy
kabaré című felolvasószínházi esten. Karinthy és kortársai elevenednek meg Csákányi
Eszter, Elek Ferenc és Hajdu Steve előadásában.
Május 23-án a Szabó Benedek és
a Galaxisok, pontosabban immár csak szimplán a Galaxisok zenélnek.
A népzenéé lesz a főszerep
május 27-én a Zagyva Banda koncertjén. A csapat elmúlt tizenöt év alatt a hazai
népzenei élet egyik meghatározó képviselőjévé vált.
A Kodály Központban június 7-én
Dés László ad koncertet Szinetár Dóra közreműködésével, míg június 15-én Lajkó
Félix és Balázs János koncertje hallható. A Liszt-díjas hegedűművész
improvizációival és világzenéjével, míg a Kossuth-díjas zongoraművész a
klasszikus zenével lopta be magát a publikum szívébe. Közös koncertjük igazi zenei
csemegét ígér.
Az m21 Galériában május 20-tól
látható a Plakátok/Posters 7×75 – 75 éves grafikusművészek kiállítása.
Kiállítók: Árendás József, Baráth Ferenc, Felvidéki András, Gyárfás Gábor,
Helényi Tibor, Molnár Gyula, Pinczehelyi Sándor. Ugyanitt, a kiállítótér másik
részében zajlik május 22-től az Országos Kerámia Biennálé, amely a hazai
kerámikusművészet legfrissebb alkotásait mutatja be.
A programokon a belépéshez 18
év felett védettségi igazolvány és személyazonosságot igazoló okmány szükséges.
A védettségi igazolvánnyal nem rendelkező 18 éven aluliak csak felnőtt
kísérővel látogathatják a programokat, a maszk használata ajánlott.
A Zsolnay Örökségkezelő
munkatársai óriási örömmel várják a látogatókat, amit egy „Élő mosoly flashmob”
keretében ki is fejeztek. Továbbá az Infoponton dolgozó kollégák mosolykitűzőt
viselnek, hogy a látogatókat a maszkhordás ellenére is mosollyal tudják
fogadni.
Videó: https://youtu.be/iNIp2YCZb60
2021.05.10.