Az MTA alapításának 200. évfordulójához kötődő országos programsorozat részeként vándorkiállítást indított útjára a Magyar Tudományos Akadémia. A Mozgásban a tudomány elnevezésű kiállítás szorosan kapcsolódik az Akadémia 2025 őszén meghirdetett Tudománybarát Település Mozgalmához, ezzel is törekedve arra, hogy a tudomány, az Akadémia és tudósainak szakmai munkája minél több helyi közösség számára váljon elérhetővé és átélhetővé.
Megtekinthető: 2025. november 20. és 2026. január 20. között a Kossuth tér keleti oldalán keddtől szombatig 13 és 17 óra között.
Csoportok (legfeljebb 15 fő/alkalom) regisztráció alapján keddtől péntekig a délelőtti órákban látogathatják az interaktív kiállítást.
Regisztrálni a [email protected] címen vagy a +36 (72) 512 620-as telefonszámon lehet.
További részletek: https://mta.hu/mta_hirei/mozgasban-a-tudomany-elindult-az-akademia-vandorkiallitasa-114830


