A Pannon Filharmonikusok Tehetségpontként kiemelt figyelmet fordít arra, hogy lehetőséget nyújtson a fiatal hangszereseknek a bemutatkozásra. A pandémia előtt sok éven át futó Mesterek és tanítványaik hangversenyen történő fellépésre olyan fiatalok jelentkezését várták, akik kiemelkednek kortársaik közül hangszeres tudásukban. E sorozat lehetőséget nyújt az első, szimfonikus zenekarral történő bemutatkozásra, amelynek a helyszínéül szolgáló Kodály Központ és a nyitott és melegszívű pécsi közönség különös atmoszférát, egy életre szóló emléket nyújt. E koncertek egyikén mutatkozott be számos, mára már befutott művész, többek között Boros Mihály, aki a pécsiek Boros Misijeként lett ismert az országban.
Alekszandr Gegyike: Koncertetűd, Op.49
Richard Strauss: Esz-dúr kürtverseny No. 1., Op. 11
Aram Hacsaturján-Szüts Apor: Keringő
Domenico Cimarosa: Oboaverseny
August Nölck: D-dúr koncert No. 2 Op. 131/2.
Robert Schumann: a-moll zongoraverseny
Wolfgang Amadeus Mozart: B-dúr fagottverseny, K. 191
Édouard Lalo: Spanyol szimfónia
Szentpáli Roland: Tubaverseny
Bacher Ármin (mestere: Kreka László) – kürt
Csima Adél (mestere: Dr. Herpay Ágnes) – fagott
Fis-Fodor Ráhel Sára (mestere: Fodor Katalin) – cselló
Gráf Áron (mestere: Hahner Róbert) – trombita
Juronics Anna Boglárka (mestere: Sturcz László) – oboa
Kovács Szófia (mestere: Markóné Szalai Gyöngyvér) – fuvola
Polovi Gréta (mestere: Soltész Ágnes) – hegedű
Promber Bálint (mestere: Bakró-Nagy György) – tuba
Varga Zsófia (mesterei: Megyimóreczné Schmidt Ildikó és Rippert Péter) – zongora
Jegyár: 3490 Ft


