Két gimnázium egy utcában: a pécsi Kodály Zoltán Gimnázium és a Gandhi Gimnázium zenei együttesei kiválóan megférnek egy színpadon, és ha közös próbáról van szó, csak “átugranak” egymáshoz. A többéves szakmai kapcsolat Dr. Rózsa Bernadett és Horváth Krisztián ének-zene szakos pedagógusok között még az egyetemi évekre nyúlik vissza, és a két gimnázium többszörösen díjnyertes együtteseinek élén kiválóan össze is tudnak dolgozni. A Bartók Béla Leánykar és a Gandhi Hagyományőrző Együttes már számos alkalommal lépett közösen színpadra, fesztiválhangulatot teremtve a KórusJam koncert vagy épp a Nemzeti Összetartozás Napjára rendezett ünnepség kereteiben. A klasszikus kórusmuzsika, a magyar és cigány népdalok így különleges köntösben szólalnak meg együtt, és persze advent időszakában nem maradhat el néhány magyar és nemzetközi karácsonyi dallam sem.
A koncerten gyűjtött adományokat a pécsi nehéz sorsú gyermekek iskolai étkeztetésére fordítják.
A koncerten való részvétel adományozási értéke 8000 Ft.
Részvétellel kapcsolatban tájékozódjon a Pécsi Jótékony Nőegylet tagjainál vagy keresse fel adománypontjaik egyikét:
Duna House Király Ház (7621 Pécs, Király utca 66.)
Dudás-Hajas Beautyque (7621 Pécs, Király utca 8.)
További részletek: https://fb.me/e/iSSHtHLcz


