A PTE Művészeti Kar, a Magyar Képzőművészeti Egyetem és az egri Eszterházy Károly Katolikus Egyetem festő- és szobrászművész szakos hallgatóinak kiállítása.
A kiállítás a három intézmény tanszékeinek többéves együttműködését folytatja e pécsi kiállítással, melyet az elmúlt években egri és budapesti kiállítás meghívások előztek meg. Mindhárom intézmény a magyar felsőoktatás keretrendszerében dolgozva próbálja megtartani saját karakterét és továbbadni új generációk számára e klasszikus képzőművészeti területek művelését.
A kiállítást egy szakmai fórum kíséri, ahol mindhárom intézmény több oktatóval és hallgatóval is képviselteti magát, megosztva egymással napjaink társadalmi-intézményi és nem utolsósorban művészetoktatást érintő kérdéseit, gondolatait.
A kiállításon a kiállított művek nem intézmények szerint különülnek el. Fontosabb szempontnak tekintették, hogy a rokon tartalmat hordozó alkotások egymás közelségében tudjanak megnyilvánulni, ezáltal is talán érzékelhetőbbé téve, milyen tendenciák foglalkoztatják a jövő művésznemzedékét.
Kiállításmegnyitó: 2025. október 21. 18 óra
Konferencia: 2025. október 22. 11 óra
Facebook-esemény: https://fb.me/e/3ombE5DI4
A kiállítás megtekinthető: 2025. október 22. és november 23. között, az m21 Galéria nyitvatartási idejében.


