Negyedik éve
fut a „Passzold vissza, Tesó!” elnevezésű, használt
mobiltelefon visszagyűjtő kampány. A Jane Goodall Intézet, a KÖVET Egyesület az
Afrikáért Alapítvány és a Védegylet közösen hirdetett meg és a Pécsi
Tudományegyetem 2 éve csatlakozott a kezdeményezéshez.
Az idei első kampányszakasz
2021. május 1.– én indult és június 30.– ig tart.
A kampány egyre népszerűbb, 2018 óta több mint
640 helyszínen, összesen 2,5 tonna mobiltelefont gyűjtöttek a résztvevők.
1920 x 1610
Az együttműködő szervezetek célja a kampánnyal, hogy minél több
adatmentes, már nem használható mobilkészüléket,
GPS-t vagy táblagépet és ezekhez használt töltőket
vegyenek át adományként, elősegítve ezzel a körforgásos gazdaságot,
és segítve ezáltal
a kongói
főemlősök élőhelyének megmentését és a helyi közösségek életét.
467 x 660
Most már az Irány Pécs Tourinform irodájában is leadhatjuk régi, elhasznált mobiltelefonjainkat. A kampánnyal kapcsolatos kérdéseik esetén nyugodtan keressék a Tourinform iroda munkatársait.