A védelmi intézkedések lépcsőzetes
feloldásának harmadik fokozatára tekintettel a 194/2021. (IV. 26.) Kormányrendelet
értelmében a Mecsekerdő Zrt. az alábbiak szerint indítja újra közjóléti és
turisztikai szolgáltatásait.
Az Almamelléki Állami Erdei Vasút május 1-jétől menetrendszerűen
közlekedik hétvégén és ünnepnapokon, a tömegközlekedésre vonatkozó szabályoknak
megfelelően a maszk használata kötelező. Az állomásépületben található
kiállítás kizárólag a védettségi igazolvánnyal rendelkezők, és a velük érkező
kiskorúak számára látogatható.
A Mecsextrém Park május 1-jén nyit, szombat-vasárnapi nyitva
tartással. A Parkba kizárólag védettségi igazolvánnyal rendelkezők léphetnek
be, 18 év alattiak pedig csak védettségi igazolvánnyal rendelkező felnőtt
kíséretében. Zárt térben (pl. pénztár, beltéri játszótér) és a kalandpark
munkatársaival való kontaktus során javasolt a maszkhasználat.
Az erdei szálláshelyek május 1-jétől fogadják a vendégeket
előzetes bejelentkezés alapján, a szálláshelyeket a védettségi igazolvánnyal
rendelkezők, és a velük érkező kiskorúak vehetik igénybe.
A Mecsekerdő erdei iskolái május 3-tól fogadják a témanapos
oktatásra érkező alsós csoportokat, előzetes egyeztetés alapján.
A
betartandó járványügyi szabályokról a Mecsekerdő Zrt. és a Mecsextrém Park
honlapján (mecsekerdo.hu és mecsextrem.hu) valamint facebook oldalán
(facebook.com/mecsekerdo és facebook.com/mecsextrem) lehet részletesen
tájékozódni.
Pécs, 2021. április 30.