Templom volt, dzsámi lett, majd ismét templomként működik. Déli homlokzatán három török ablak árulkodik a történelméről.
A „pogány” kiűzése után Ágoston-rendi szerzetesek kapták meg. A „Fájdalmas Szűz-oltár” a bécsi Martin Fischer műve a 18. századból, a szentély középső falfestményeit Gebauer Ernő készítette 1941-ben. Egy ideje harangjáték csendül fel az tornyából: a bányászok himnusza.


