Az egykori kanonoki házat Fonyó Sándor kanonok építtette a XVIII. században, barokk stílusban.
Az épület messziről feltűnik homlokzatán uralkodó kétszintes tetőzetével, manzárd emeleti ablakaival. Hosszan elnyúló, jellegzetes tömegével értékes eleme a Szigeti városrésznek.
Egykor fogdaként működött (stock, vagyis bot, akkori jelentésében fogda). A házat a XIX. században katonai börtönnek használták, majd óvodának átalakították.