Saroképület 1891-ből, kora eklektikus stílusban, Schlauch Imre pécsi építész tervei alapján.
Valaha a nagy dzsámi névadójának, Gázi Kászim pasának a fürdője állt itt, amelynek lebontása után a mosdómedencék nagyrészt a város keresztény templomaiba kerültek, mint szenteltvíztartók.
A romot Baranya vármegye sokáig börtönnek használta, míg a város közgyűlése 1890-ben úgy nem döntött, hogy a bíróság kapjon itt helyet.