Pécs művészközössége szinte kikövetelte magának, hogy az alkotói eredmények bemutatására Pécs városi vezetése 1977-ben létrehozza az első, kortárs művészetet bemutató kiállítótermét, majd ezt követően 1979-ben a Széchenyi téri kiállítóterem megnyitására kerülhetett sor. Ez a helyszín már lehetővé tette nagyobb és sokféle, akár országos kihatású események megvalósítását. Akkor a nyugat- és kelet-európai művészek, alkotók itt találkozhattak, cserélhettek információt egymással, amelynek révén a Pécsi Galéria nemzetközileg is elismert kiállító- és találkozóhellyé vált.
A Pécsi Galéria nemcsak Pécsett, hanem országszerte és Európa számos országában szervezett, bonyolított bemutatókat. Tematikus kiállításai, alkalmazott grafikai tárlatai, építészeti és designkiállításai országos és nemzetközi hírnevet biztosítanak a mai napig.