A Püspöki Palota bejáratától balra, egy jelképes erkélyen áll Varga Imre alkotása, a Liszt Ferenc pécsi koncertjének emléket állító lemezplasztika.
A világhírű komponista 1846. október 24-i látogatására emlékeztet, amikor is a pécsi püspök vendége volt. Itt komponálta az „Esztergomi miseként” ismertté vált szerzeményét – hiszen a megrendelőből püspökből esztergomi prímás lett. Liszt alakja a Székesegyház felé néz, a hagyomány szerint azért, hogy a bazilika harangjainak zúgását hallja, s általa ihletet merítsen.