A kertvárosi reformátusok nagy álma volt az 1980-as években, hogy legyen saját városrészükben is egy templomuk.
A kertvárosi Református Gyülekezet szervezése 1983-84-ben kezdődött, majd 1986-ban a gyülekezeti ház építésére is sor került. Az első istentiszteletet 1987. szeptember 20-án tartották a gyülekezeti teremben, ezt az alkalmat tekintik a közösség „születésének”. 1989-től megkezdődött a templomépítés Tillai Ernő tervei alapján; a templom 1994-ben épül fel.
Az épület mennyezetén a 159 db növényi ornamentikával díszített ormánsági fakazetta látható. Az ország első váltócsúszkás orgonájával már teljes díszében tündököl a kertvárosi reformátusok temploma.