A szobor a város kelta múltjának állít emléket. A bronz szobor ló-ember-oroszlán az északi városfal egy kiugró szegletének a tetejéről, több méter magasból ágaskodik egy lábon a belvárosi Kálvária utca fölé, a Kálvária domb és az Ágoston tér között, a Zöldfa utca torkolatával és a Török kúttal szemben.