A Nevelők Háza Egyesület 1993-ben hívta életre székhelyén a Civil Közösségek Házában a Gebauer Galériát. A galéria célja az amatőr művészet, a pályakezdők és a közművelődési szempontból támogatást érdemlő művészek és művek támogatása, a képzőművészeti ízlésfejlesztés. A Gebauer Galéria nem a szó hagyományos értelmében vett kiállító terem, hanem ennél jóval több: egy közösségi tér, ahová az emberek kiállítást nézni is jönnek, egy olyan hely, ahol a mindennapi élet a kiállító teremben a műalkotások között zajlik.