Az Apolló 1912-ben Pécs első állandó mozijaként és az ország első vidéki hangosfilm-színházaként indult. Épülete Károlyi Emil tervei alapján készült el. Nagytermét Gebauer Ernő történelmi népcsoportokat ábrázoló freskói díszítették, és részben díszítik máig. A mozi a 2004-ben átalakított, felújított Apolló-házban nyílt meg újra néhány év pihenő után, s működött tíz éven át 2014-ig a budapesti Cirko Film – Másképp Alapítvány keze alatt. A pécsi székhelyű Apolló Mozi Alapítvány, a mozi jelenlegi gondozója 2014 augusztusában alakult meg civil kezdeményezésre, közhasznú, non-profit szervezetként.
A két terem 100, illetve 40 kényelmes fotelje előzetesen, online foglalható.