A veszélyhelyzet
megszűnését követően megnyitja kiállításait a pécsi Zsolnay Örökségkezelő NKft.
Június 19-étől újra látogathatók a Zsolnay Kulturális Negyed tárlatai, a világörökségi
helyszínek és a Középkori Egyetem. Nyitási akcióval és vezetett sétákkal várják
a látogatókat!
Június 19-én délelőtt 10
órától ismét megnyitják kapuikat a Zsolnay Kulturális Negyed látnivalói: A Zsolnay
Aranykora – Gyugyi-gyűjtemény, a Rózsaszín Zsolnay kiállítás, a Család- és
gyártörténeti kiállítás, a Zsolnay Mauzóleum, a Látványmanufaktúra, a Labor – Interaktív
Varázstér és a Bóbita Bábmúzeum. Korlátozott létszámmal elindulnak a
Planetárium előadásai is.
A Hűsítő séta program
résztvevői idegenvezető segítségével ismerhetik meg a Zsolnay Negyedet, a világhírű
Zsolnay család legizgalmasabb történeteit és a séta végén ajándék limonádéval
frissülhetnek fel. A séta hétfő kivételével minden nap 11 órakor indul,
valamint pénteken és szombaton délután 16 órakor.
A nyitási akció keretében
25% kedvezménnyel válthatók meg a jegycsomagok: a Zsolnay jegy, az Örökség jegy
és az Időutazó jegy; az akció június 30-ig érvényes.
Ugyancsak június 19-étől látogathatók a ZsÖK
belvárosi turisztikai attrakciói: az ókeresztény sírkamrákat bemutató Cella
Septichora Látogatóközpont, az Ókeresztény Mauzóleum, valamint a Középkori
Egyetem.
A Világörökségi séták keretében
idegenvezető mutatja be az 1600 éves, föld alatti világ kincseit, ezek keddtől szombatig
16 órakor és vasárnap 11 órakor várják a látogatókat. Aki még tovább
merészkedne, az a Föld alatti Pécs – séta a város alatt című
programon nemcsak az ókeresztény sírépítményeket ismerheti meg, hanem a közeli
Pezsgőház alatti pincelabirintust is. A Littke Palace Pezsgőpincéjében, 5
szintes mélységben barangolva a vendégek megismerkedhetnek a Pezsgőházzal, a
történelmi hangulatot idéző pincelabirintussal, és a hagyományos
pezsgőkészítési eljárásokkal. Mindezt izgalmas zseblámpás szakasz és pezsgőkóstolás
teszi felejthetetlenné. A program június 20-ától minden szombaton 11 órakor
indul.